Dorostenci vezou výhru z Kladna, rozhodly přesilovky

Karlovarští dorostenci zvítězili i ve druhém utkání nové sezony. Po domácím skalpu Chomutova vezou těsnou výhru z Kladna, kde se dvěma góly blýskl Radim Handl. K vítězství energetikům pomohly i tři využité přesilové hry.
Extraliga dorostu, 2. kolo, so 11.9.2021
Kladno
3:4
(1:2, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Mejtský (Pražák, Váňa), 48. Holeček, 55. Kupčo (Holeček) – 12. Zeman (Anton, Zahejský), 17. Handl (Csabi, Váňa), 29. Handl (Anton, Csabi), 38. Váňa (Pavelec).
Rozhodčí: Sýkora - Kučera, Hradil
vyloučení7:4
využití1:3
střely na branku27:36
Kladno: Punda – Svoboda, M. Šátek, Aschenbrenner, O. Šátek, Novák, Pražák, Rájek (A) – Mejtský (C), Černý, Holeček, Kut, Kupčo, Váňa, Petřík, Hlaváček, Holub, Šíma.
Karlovy Vary: Dybal – Smýkal, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Zahejský, Šmíd (A), Váňa, Handl, Pavelec, Csabi (C), Pastor, Zeman, Král.

Druhé utkání karlovarských dorostenců začalo lépe pro domácí Kladno, které se při vyloučení Cipka dostalo v čase 10:29 zásluhou přesilovkové trefy Matyáše Mejtského do vedení. Hosté ale s odpovědí dlouho nečekali. Na konci 12. minuty totiž vyrovnal útočník Matěj Zeman. Tři minuty před koncem první třetiny šli energetici do vedení, když početní výhodu využil Radim Handl.

V prostřední dvacetiminutovce padly dvě branky a obě do sítě domácích Rytířů. Nejprve v čase 28:05 využili Karlovaráci další přesilovou hru, když se znovu prosadil Radim Handl. Ve stejné herní situaci pak přidal už čtvrtou branku hostů Matyáš Váňa.

Karlovarští dorostenci vstupovali do poslední třetiny s třígólovým náskokem, rozhodnuto ale ještě nebylo. Na konci 48. minuty se totiž prosadil kladenský Tomáš Holeček, pět minut před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Jiří Kupčo. Energetici však do konce těsný náskok pohlídali a zapisují druhou výhru sezony.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme vstoupili aktivně a když jsme dostali první branku, tak jsme se do zápasu dostali rychle zpátky. Řekl bych, že první dvě třetiny jsme měli lepší pohyb, byli jsme rychlejší na kotouči, měli jsme více ze hry. Do poslední dvacetiminutovky jsme vstoupili vlažně, čím jsme si sami utkání zdramatizovali a samozřejmě se to s námi zbytečně táhlo až do konce zápasu.